Snusdosa, Holland, 16/1700-tal

Mässing. Med reliefdekor och graverade figurscener, text samt blomster. (Längd 13,5)

Proveniens: Arkitekt Sven och Marianne Trädgårdhs samlingar kulturföremål och antikviteter. Hängiven samlare under decennier och driven medlem i Nordsjärnan.

Varunr 308721

Auktionen startar om
5 dagar 7 tim
5 April 2020 12:00

Förhandsvisning

2020-04-05 Månadsauktion ,

Förhandsvisning
Lägg till i kalender

Slagavgift 30 SEK Ink.moms