Snushund, 1800-tal

Skulpterad masurbjörk. I form av liggande hund med boll. Ögon av glas. Invändigt tennklädd. (Längd 13)

Proveniens: Arkitekt Sven och Marianne Trädgårdhs samlingar kulturföremål och antikviteter. Hängiven samlare under decennier och driven medlem i Nordsjärnan.

Varunr 308668

Auktionen startar om
5 dagar 8 tim
5 April 2020 12:00

Förhandsvisning

2020-04-05 Månadsauktion ,

Förhandsvisning
Lägg till i kalender

Slagavgift 30 SEK Ink.moms