Karta, Sverige, 1700-tal

"Charta öfwer Upland och Södertörn. Med Konglige Maj:ts nådigaste Privilegio. Utgifwen af Des Landtmäteri Contoir. Handkolorerad. Inramad. Ram med dekorskada, mindre fläckar. (50x58)

Proveniens: Arkitekt Sven och Marianne Trädgårdhs samlingar kulturföremål och antikviteter. Hängiven samlare under decennier och driven medlem i Nordsjärnan.

Varunr 308639

Auktionen startar om
5 dagar 8 tim
5 April 2020 12:00

Förhandsvisning

2020-04-05 Månadsauktion ,

Förhandsvisning
Lägg till i kalender

Slagavgift 30 SEK Ink.moms