Krämkoppar 2st, Marieberg, 1700-tal

Mjukt porslin. Med handmålad dekor blomdekor. Krönta med frukt. Undertill stämplade. En lockknopp med avslag, en kopp med spricka, en hänkel med spricka, lock med nagg och avslag på dekorknopp. (Höjd 8)

Varunr 308672

Auktionen startar om
5 dagar 8 tim
5 April 2020 12:00

Förhandsvisning

2020-04-05 Månadsauktion ,

Förhandsvisning
Lägg till i kalender

Slagavgift 30 SEK Ink.moms