Ljusplåtar ett par, empire, 1800-talets första hälft

Bronserad bleckplåt. Med nätmönster. Snäckformat krön. Färgslitage, mindre bulor. (Höjd 31,5)

Proveniens: Arkitekt Sven och Marianne Trädgårdhs samlingar kulturföremål och antikviteter. Hängiven samlare under decennier och driven medlem i Nordsjärnan.

Varunr 308704

Auktionen startar om
5 dagar 7 tim
5 April 2020 12:00

Förhandsvisning

2020-04-05 Månadsauktion ,

Förhandsvisning
Lägg till i kalender

Slagavgift 30 SEK Ink.moms