12. Johan Ahlbäck (1895-1973)

Olja på duk, motiv från Smedjebackens valsverk. Signerad och daterad 1940. (49x73)

Varunr 310656

26 April 2020 12:00

Klubbslag18 00 SEK19 00 SEK20 00 SEK21 00 SEK22 00 SEK23 00 SEK 6 000 SEK16 00 SEK17 00 SEK18 00 SEK19 00 SEK

5% Droit de suite/Följerätt tillkommer för objektet om det överstiger 2365 SEK

5 400 SEK2020-04-23 18:06
5 200 SEK2020-04-26 07:20
3 200 SEK2020-04-25 13:10
1 400 SEK2020-04-25 08:43
1 000 SEK2020-04-24 11:11
100 SEK Startpris

2020-04-26 Månadsauktion , Söndag 26 april Kl.12.00, Borlänge

Slagavgift 30 SEK Ink.moms