28. Spegel, Stockholmsarbete i rokoko, 1700-talets andra hälft

Bronserad och förgylld. Konturerat krön. Avslut med snäckformation.Fasettslipat glas. Senare glas, färgbortfall, bakstycke något maskstunget, krönande dekor med lagning. (Höjd 170, bredd 51)

Varunr 311336

26 April 2020 12:00

Klubbslag8 00 SEK9 00 SEK10 00 SEK11 00 SEK 5 000 SEK9 00 SEK10 00 SEK11 00 SEK

4 800 SEK2020-04-26 12:00
4 600 SEK2020-04-26 12:02
3 200 SEK2020-04-25 18:25
3 000 SEK2020-04-25 13:11
2 700 SEK2020-04-25 11:56
2 600 SEK2020-04-24 21:26
2 500 SEK2020-04-24 11:25
350 SEK2020-04-23 20:53
250 SEK2020-04-23 22:19
150 SEK2020-04-23 21:53
100 SEK Startpris

2020-04-26 Månadsauktion , Söndag 26 april Kl.12.00, Borlänge

Slagavgift 30 SEK Ink.moms