5. Sabel, Sverige, m/1859 för officer

Förgyllt parerskydd med dekor av flottans emblem. Avslut i form av lejonhuvud. Balja i läder och mässing. Klinga med etsad dekor och text "Fäderneslandet". Med portepe. Handtagets lindning delvis löst. Bruksslitage. (Total längd 90)

Varunr 310525

26 April 2020 12:00

Klubbslag17 00 SEK18 00 SEK19 00 SEK 5 400 SEK21 00 SEK22 00 SEK23 00 SEK24 00 SEK25 00 SEK

5 400 SEK2020-04-26 12:03
5 200 SEK2020-04-26 11:33
5 000 SEK2020-04-24 21:58
3 000 SEK2020-04-24 22:45
2 200 SEK2020-04-24 12:37
1 800 SEK2020-04-24 11:31
800 SEK2020-04-24 09:20
100 SEK Startpris

2020-04-26 Månadsauktion , Söndag 26 april Kl.12.00, Borlänge

Slagavgift 30 SEK Ink.moms