7. Bägare i silver, 1784

Samuel Jean Lundahl, Gävle. Med graverade blomgirlanger och monogram. Stämplad bård. Fot med vridna åsar. Invändigt förgylld. Fot med bulor. (Höjd 21, diameter 15,5, vikt 480g.)

Varunr 310814

26 April 2020 12:00

Klubbslag7 00 SEK8 00 SEK9 00 SEK10 00 SEK 7 000 SEK15 00 SEK16 00 SEK17 00 SEK18 00 SEK19 00 SEK

7 000 SEK2020-04-26 11:54
6 800 SEK2020-04-26 11:47
5 400 SEK2020-04-26 10:25
4 200 SEK2020-04-25 13:49
2 500 SEK2020-04-25 11:31
2 500 SEK2020-04-25 11:44
2 100 SEK2020-04-24 19:47
1 500 SEK2020-04-23 21:36
1 300 SEK2020-04-23 19:50
1 000 SEK2020-04-23 19:03
100 SEK2020-04-23 18:53
100 SEK Startpris

2020-04-26 Månadsauktion , Söndag 26 april Kl.12.00, Borlänge

Slagavgift 30 SEK Ink.moms