8. Slaglåsgevär, s.k. "Wredesgevär", m/1860, Husqvarna 1862

Kolv i björk. Varbygel och kappa av mässing. Stämplad "H 1862". Laddstock i trä. Främre fäste saknas, slitage, kolv med sprickor, han med avslag. (Längd 129)

Varunr 310538

26 April 2020 12:00

Klubbslag21 00 SEK22 00 SEK23 00 SEK24 00 SEK 1 600 SEK17 00 SEK18 00 SEK19 00 SEK20 00 SEK

1 600 SEK2020-04-26 08:59
1 500 SEK2020-04-26 00:57
1 300 SEK2020-04-26 00:39
1 200 SEK2020-04-26 00:22
1 000 SEK2020-04-24 09:01
450 SEK2020-04-24 19:28
200 SEK2020-04-24 16:22
100 SEK2020-04-23 22:03
100 SEK Startpris

2020-04-26 Månadsauktion , Söndag 26 april Kl.12.00, Borlänge

Slagavgift 30 SEK Ink.moms