14. Spegel, sengustaviansk Stockholmsarbete, omkring 1800

Förgylld och bronserad. Krön och avslut med infällda gouachemålningar. Tvådelat, kvicksilverfollierat glas. Ställvis med förgyllningsslitage. (Höjd 176, bredd 81)

Varunr 313453

17 Maj 2020 12:00

Klubbslag5 00 SEK6 00 SEK 10 000 SEK14 00 SEK15 00 SEK16 00 SEK17 00 SEK18 00 SEK19 00 SEK

6 400 SEK2020-05-17 09:29
6 200 SEK2020-05-16 22:36
6 000 SEK2020-05-16 21:36
5 800 SEK2020-05-16 17:24
5 600 SEK2020-05-16 16:09
3 000 SEK2020-05-14 20:56
1 000 SEK2020-05-14 21:14
100 SEK Startpris

2020-05-17 Månadsauktion , Söndag 17 maj Kl.12.00, Borlänge

Slagavgift 30 SEK Ink.moms