36. Urnor ett par, Meissen, Tyskland, 1800-talets första hälft

Förgyllda. Med rik reliefdekor av vinrankor och druvklasar. Bladrankor med skador och retuscher. En fot med lagning och retusch. Förgyllningsslitage. (Höjd 40)

Varunr 313704

17 Maj 2020 12:00

Klubbslag22 00 SEK23 00 SEK24 00 SEK 2 500 SEK19 00 SEK20 00 SEK21 00 SEK22 00 SEK

2 500 SEK2020-05-17 08:34
2 400 SEK2020-05-17 11:53
2 100 SEK2020-05-15 09:53
1 400 SEK2020-05-15 12:37
1 200 SEK2020-05-15 03:28
950 SEK2020-05-15 02:23
800 SEK2020-05-14 22:52
100 SEK2020-05-14 19:20
100 SEK Startpris

2020-05-17 Månadsauktion , Söndag 17 maj Kl.12.00, Borlänge

Slagavgift 30 SEK Ink.moms