238. Skulptur, barock, 16/1700-tal

Skuren kalksten. I form av liggande lejon. Ytnaggar, en fot med skada. (Höjd 7,5, längd 11,5)

Proveniens: Salnecke slott.

Varunr 315252

7 Juni 2020 12:00

Klubbslag22 00 SEK23 00 SEK 4 400 SEK17 00 SEK18 00 SEK19 00 SEK

4 400 SEK2020-06-06 19:23
4 200 SEK2020-06-06 19:37
3 200 SEK2020-06-06 19:10
3 000 SEK2020-06-06 19:06
1 100 SEK2020-06-06 12:42
900 SEK2020-06-05 21:55
800 SEK2020-06-05 18:24
700 SEK2020-06-05 20:48
350 SEK2020-06-05 14:04
250 SEK2020-06-04 20:48
250 SEK2020-06-04 21:15
100 SEK2020-06-04 19:44
100 SEK Startpris

2020-06-07 Månadsauktion , Söndag den 7 juni Kl.12.00, Borlänge

Lördag kl.11-14.00 Söndag kl.10-12.00

Slagavgift 30 SEK Ink.moms