Skål, troligen Marieberg, 1700-tal

Fajans. Med dubbla hänklar. Tidigare i Carl Lennerthsons samlingar. Sprickor, kantlagningar. (Längd 29,5, höjd 8,5)

Varunr 316542

Auktionen startar om
16 dagar 23 tim
26 Juli 2020 12:00

Förhandsvisning

2020-07-26 Månadsauktion , Söndag 26 juli Kl.12.00, Borlänge

Förhandsvisning
Lägg till i kalender

Lördag den 25 juli kl.11-14.00 Söndag den 26 juli kl.10-12.00

Slagavgift 30 SEK Ink.moms

Andra populära objekt