Tallrikar 2st, Kina, Qianlong, 1700-tal

Med handmålad blomdekor och förgyllning. Tidigare i Carl Lennerthsons samlingar. En tallrik med naggar. (Diameter 26,5)

Varunr 316557

Auktionen startar om
16 dagar 23 tim
26 Juli 2020 12:00

Förhandsvisning

2020-07-26 Månadsauktion , Söndag 26 juli Kl.12.00, Borlänge

Förhandsvisning
Lägg till i kalender

Lördag den 25 juli kl.11-14.00 Söndag den 26 juli kl.10-12.00

Slagavgift 30 SEK Ink.moms