Spegellampett, gustaviansk, 1700-talets slut

Bronserad och förgylld. Oval form. Krön i form av rosett. Dekorerad med bl.a. pärlbård. Ljusarmar i mässing. Krön med lagningar/skada. Torrsprickor, förgyllningsbortfall. (Höjd 69)

Varunr 316847

Auktionen startar om
16 dagar 22 tim
26 Juli 2020 12:00

Förhandsvisning

2020-07-26 Månadsauktion , Söndag 26 juli Kl.12.00, Borlänge

Förhandsvisning
Lägg till i kalender

Lördag den 25 juli kl.11-14.00 Söndag den 26 juli kl.10-12.00

Slagavgift 30 SEK Ink.moms

Andra populära objekt