Teservis, "Krokus", Esteri Tomula för Arabia

Tekoppar 12st, tefat 12st, assietter 11st, gräddkanna, sockerskål med lock samt tekanna. Gräddkannan med mynningslagning, en kopp med nagg. Bruksslitage, fläckar. (Kopparnas höjd 6, diameter 9)

Varunr 316827

Auktionen startar om
16 dagar 23 tim
26 Juli 2020 12:00

Förhandsvisning

2020-07-26 Månadsauktion , Söndag 26 juli Kl.12.00, Borlänge

Förhandsvisning
Lägg till i kalender

Lördag den 25 juli kl.11-14.00 Söndag den 26 juli kl.10-12.00

Slagavgift 30 SEK Ink.moms

Andra populära objekt