Skrivbord med uppsats, sengustavianskt, omkring år 1800

Björk. Sarg med två lådor. Raka, avsmalnande ben. Löstagbar uppsats, med två lådor, öppen mellandel och klaff med inredning. Dekorer och nyckelskyltar i mässing. Renoverad, torrsprickor, uppsats förstärkt med enstaka skruv, mindre ytskador, repor, fläckar. (Höjd 111, bredd 148, djup 82)

Varunr 316371

Auktionen startar om
16 dagar 22 tim
26 Juli 2020 12:00

Förhandsvisning

2020-07-26 Månadsauktion , Söndag 26 juli Kl.12.00, Borlänge

Förhandsvisning
Lägg till i kalender

Lördag den 25 juli kl.11-14.00 Söndag den 26 juli kl.10-12.00

Slagavgift 30 SEK Ink.moms

Andra populära objekt