14. Spegellampett, gustavianskt stockholmsarbete, 1700-talets slut

Bronserad och förgylld. Krön med rosett, medaljong och krans. Skuren pärlbård. För två ljus. Renoverad, senare bronsering och förgyllning. (Höjd 80, bredd 39)

Varunr 321068

6 September 2020 12:00

Klubbslag20 00 SEK21 00 SEK22 00 SEK23 00 SEK 6 400 SEK17 00 SEK18 00 SEK19 00 SEK

6 400 SEK2020-09-06 11:53
6 200 SEK2020-09-06 10:10
5 600 SEK2020-09-06 11:42
3 800 SEK2020-09-06 10:58
3 200 SEK2020-09-05 11:29
3 200 SEK2020-09-05 16:53
2 100 SEK2020-09-04 17:54
1 700 SEK2020-09-04 17:49
1 500 SEK2020-09-04 08:20
1 300 SEK2020-09-04 16:28
900 SEK2020-09-04 12:57
400 SEK2020-09-04 08:39
300 SEK2020-09-03 22:48
300 SEK2020-09-04 03:19
100 SEK Startpris

2020-09-06 Månadsauktion , Söndag 6 september Kl.12.00, Borlänge

Fredag kl.14-16.00 Lördag kl.11-14.00 Söndag kl.10-12.00

Slagavgift 30 SEK Ink.moms