18. Spegellampett, gustavianskt Stockholmsarbete, 1700-talets slut

Bronserad och förgylld. Krön med infälld medaljong, rosett och kvistar. Senare glas, senare bronsering och förgyllning, nedtill med kompletterade dekorer och dekorlagningar. Ej ursprunglig ljusarm i mässing. (Höjd 85, bredd 45)

Varunr 320436

6 September 2020 12:00

Klubbslag4 00 SEK5 00 SEK6 00 SEK7 00 SEK 4 400 SEK2 00 SEK3 00 SEK4 00 SEK5 00 SEK6 00 SEK

4 400 SEK2020-09-06 12:00
4 200 SEK2020-09-04 23:21
4 200 SEK2020-09-05 10:43
3 200 SEK2020-09-05 16:52
2 500 SEK2020-09-05 10:25
2 300 SEK2020-09-04 21:30
1 400 SEK2020-09-04 17:55
1 100 SEK2020-09-04 17:45
950 SEK2020-09-04 12:57
500 SEK2020-09-04 16:28
200 SEK2020-09-04 03:19
100 SEK2020-09-03 21:49
100 SEK Startpris

2020-09-06 Månadsauktion , Söndag 6 september Kl.12.00, Borlänge

Fredag kl.14-16.00 Lördag kl.11-14.00 Söndag kl.10-12.00

Slagavgift 30 SEK Ink.moms