29. Salvador Dalí (1904-1989)

Portfölj med 6st handkolorerade torrnålsgravyrer, "Quevedos Visioner". Tryckt hos Velin d'Arches, utgiven av Galerie Börjeson. Bladen signerade och numrerade 31/300. I mapp. Oramade, med passepartout. (Bladmått 66x50)

Varunr 321464

6 September 2020 12:00

Klubbslag6 00 SEK7 00 SEK8 00 SEK9 00 SEK10 00 SEK 23 500 SEK14 00 SEK15 00 SEK16 00 SEK

5% Droit de suite/Följerätt tillkommer för objektet om det överstiger 2365 SEK

23 500 SEK2020-09-06 10:56
23 000 SEK2020-09-06 11:47
21 000 SEK2020-09-06 10:19
20 000 SEK2020-09-05 17:35
20 000 SEK2020-09-06 09:30
12 500 SEK2020-09-05 12:10
10 000 SEK2020-09-04 19:29
7 200 SEK2020-09-04 22:27
3 000 SEK2020-09-04 14:44
2 400 SEK2020-09-04 14:17
2 000 SEK2020-09-04 11:53
300 SEK2020-09-03 19:36
100 SEK Startpris

2020-09-06 Månadsauktion , Söndag 6 september Kl.12.00, Borlänge

Fredag kl.14-16.00 Lördag kl.11-14.00 Söndag kl.10-12.00

Slagavgift 30 SEK Ink.moms