3. Sejdel, silver, Britannia standard, troligen London 1719

Med rik reliefdekor av draperier, maskaroner och växtlighet. Undertill med graverad text. Otydligt mästarstämpel ?A. Invändigt förgylld. Sannolikt efterdekorerad under 1800-talet, kantlagning. (Höjd 11, diameter 7,5, vikt 320g.)

Varunr 319973

6 September 2020 12:00

Klubbslag20 00 SEK21 00 SEK22 00 SEK 4 400 SEK20 00 SEK21 00 SEK22 00 SEK23 00 SEK24 00 SEK

4 400 SEK2020-09-06 12:00
4 200 SEK2020-09-06 12:04
3 000 SEK2020-09-06 09:17
2 600 SEK2020-09-05 18:08
2 100 SEK2020-09-05 12:26
2 000 SEK2020-09-04 16:27
1 400 SEK2020-09-04 11:18
1 300 SEK2020-09-04 10:35
550 SEK2020-09-04 00:08
500 SEK2020-09-03 20:54
200 SEK2020-09-03 20:02
100 SEK Startpris

2020-09-06 Månadsauktion , Söndag 6 september Kl.12.00, Borlänge

Fredag kl.14-16.00 Lördag kl.11-14.00 Söndag kl.10-12.00

Slagavgift 30 SEK Ink.moms