5. Stickert, Tyskland, för sjöofficer, 1900-talets första del

Handtag i bakelit. Förgyllt handtag och parerskydd. Krönt med krona. Stålklinga med etsad dekor. Klinga med ytrost. (Total längd 40,5)

Varunr 319911

6 September 2020 12:00

Klubbslag18 00 SEK19 00 SEK20 00 SEK21 00 SEK 6 200 SEK8 00 SEK9 00 SEK10 00 SEK11 00 SEK12 00 SEK13 00 SEK

6 200 SEK2020-09-06 11:14
6 000 SEK2020-09-06 11:35
4 800 SEK2020-09-06 10:20
4 200 SEK2020-09-03 21:23
2 600 SEK2020-09-04 05:31
300 SEK2020-09-03 20:30
250 SEK2020-09-03 19:42
100 SEK Startpris

2020-09-06 Månadsauktion , Söndag 6 september Kl.12.00, Borlänge

Fredag kl.14-16.00 Lördag kl.11-14.00 Söndag kl.10-12.00

Slagavgift 30 SEK Ink.moms