Bordspendyl, empire, Frankrike, 1800-talets början

Förgylld och patinerad brons. Med rik reliefdekor. Krönt med urna. Fötter med dekor av lejon. Nyckel finns. Urtavla med slitage. Mindre bristning. (Höjd 51)

Varunr 322691

Auktionen startar om
2 dagar 18 tim
27 September 2020 12:00

Förhandsvisning

2020-09-27 Månadsauktion , Söndag 27 september Kl.12.00, Borlänge

Förhandsvisning
Lägg till i kalender

Fredag kl.14-16.00 Lördag kl.11-14.00 Söndag kl.10-12.00

Slagavgift 30 SEK Ink.moms

Andra populära objekt