Konsolbord, sengustavianskt, omkring år 1800

Bronserat och förgyllt. Med skuren dekor av växtslingor, fleuroner och pärlbård. Skiva av sten. Färgslitage, skivan med kantnaggar, dekor med smärre skador. (Höjd 86, 84x47)

Varunr 322256

Auktionen startar om
2 dagar 18 tim
27 September 2020 12:00

Förhandsvisning

2020-09-27 Månadsauktion , Söndag 27 september Kl.12.00, Borlänge

Förhandsvisning
Lägg till i kalender

Fredag kl.14-16.00 Lördag kl.11-14.00 Söndag kl.10-12.00

Slagavgift 30 SEK Ink.moms

Andra populära objekt