39. Kandelaber, troligen England, omkring 1800-talets mitt

Förgylld metall och porslin. Med dekor av pojke, duva och lamm. Sammetsklädd sockel. Spår av elektrifiering. Enstaka smånagg. (Höjd 46)

Varunr 322563

27 September 2020 12:00

Klubbslag21 00 SEK22 00 SEK23 00 SEK24 00 SEK 2 700 SEK16 00 SEK17 00 SEK18 00 SEK19 00 SEK

1 700 SEK2020-09-27 11:45
1 600 SEK2020-09-27 12:04
1 400 SEK2020-09-26 12:43
1 000 SEK2020-09-26 12:19
500 SEK2020-09-25 11:27
250 SEK2020-09-24 21:58
250 SEK2020-09-25 00:36
150 SEK2020-09-24 22:28
100 SEK Startpris

2020-09-27 Månadsauktion , Söndag 27 september Kl.12.00, Borlänge

Fredag kl.14-16.00 Lördag kl.11-14.00 Söndag kl.10-12.00

Slagavgift 30 SEK Ink.moms