9. Nattvardskalk, 1700-tal

Försilvrad mässing. Konturerad fot med rik reliefdekor. Godronnerat liv och kupa. Hårt försilvringsslitage, något sned. (Höjd 20, diameter 8,5)

Varunr 323451

27 September 2020 12:00

Klubbslag9 00 SEK10 00 SEK11 00 SEK12 00 SEK 5 200 SEK27 00 SEK28 00 SEK29 00 SEK30 00 SEK

4 400 SEK2020-09-27 11:45
4 200 SEK2020-09-27 08:19
3 800 SEK2020-09-27 11:35
3 400 SEK2020-09-27 10:51
2 800 SEK2020-09-27 09:20
2 600 SEK2020-09-27 09:14
1 300 SEK2020-09-26 21:42
550 SEK2020-09-25 18:59
500 SEK2020-09-25 12:10
500 SEK2020-09-25 18:47
300 SEK2020-09-25 11:19
250 SEK2020-09-25 09:36
200 SEK2020-09-24 23:33
150 SEK2020-09-24 21:31
100 SEK2020-09-24 20:08
100 SEK Startpris

2020-09-27 Månadsauktion , Söndag 27 september Kl.12.00, Borlänge

Fredag kl.14-16.00 Lördag kl.11-14.00 Söndag kl.10-12.00

Slagavgift 30 SEK Ink.moms