16. Tazzor ett par, empire, 1800-talets början

Förgylld brons. Urnformade skålar med godronnerad och genombruten dekor. Kvadratisk fotplatta. Cylinderformad stomme. Förgyllningsslitage. (Höjd 24,5, diameter 16)

Varunr 324940

18 Oktober 2020 12:00

Klubbslag14 00 SEK15 00 SEK16 00 SEK 9 800 SEK24 00 SEK25 00 SEK26 00 SEK

9 800 SEK2020-10-18 11:43
9 600 SEK2020-10-18 11:59
8 400 SEK2020-10-18 11:50
3 600 SEK2020-10-16 18:18
3 600 SEK2020-10-17 17:05
3 200 SEK2020-10-16 08:41
2 600 SEK2020-10-15 21:59
100 SEK Startpris

2020-10-18 Månadsauktion , Söndag 18 oktober Kl.12.00, Borlänge

Fredag kl.14-16.00 Lördag kl.11-14.00 Söndag kl.10-12.00

Slagavgift 30 SEK Ink.moms