25. Bordspendyl, senempire, 1800-talets första hälft

Förgylld brons. Krönt med kvinna, kuddar och stränginstrument. Rik reliefdekor av blomster och frukter. Urverket stämplat LB. Nyckel och pendel finns. Urtavlan sliten. (Höjd 45, bredd 35)

Varunr 324946

18 Oktober 2020 12:00

Klubbslag18 00 SEK19 00 SEK 3 600 SEK19 00 SEK20 00 SEK21 00 SEK

3 600 SEK2020-10-18 12:04
3 600 SEK2020-10-18 12:05
2 500 SEK2020-10-18 11:49
2 200 SEK2020-10-18 11:32
1 900 SEK2020-10-16 00:01
100 SEK Startpris

2020-10-18 Månadsauktion , Söndag 18 oktober Kl.12.00, Borlänge

Fredag kl.14-16.00 Lördag kl.11-14.00 Söndag kl.10-12.00

Slagavgift 30 SEK Ink.moms