29. Praktjardiniere, Tyskland, 18/1900-tal

Porslin. Vitglaserad med förgylld dekor. Rikt dekorerad med bl.a. barbystade kvinnor och blomster. Dekoravslag, en hänkel med lagning, retuscher. (Höjd 45, längd 51)

Varunr 325661

18 Oktober 2020 12:00

Klubbslag14 00 SEK15 00 SEK16 00 SEK17 00 SEK 3 600 SEK28 00 SEK29 00 SEK30 00 SEK

3 400 SEK2020-10-18 12:08
3 200 SEK2020-10-18 11:56
2 300 SEK2020-10-18 11:56
1 300 SEK2020-10-18 11:22
1 000 SEK2020-10-17 22:09
950 SEK2020-10-16 12:34
700 SEK2020-10-16 12:48
600 SEK2020-10-15 21:22
600 SEK2020-10-16 07:27
500 SEK2020-10-15 23:32
100 SEK Startpris

2020-10-18 Månadsauktion , Söndag 18 oktober Kl.12.00, Borlänge

Fredag kl.14-16.00 Lördag kl.11-14.00 Söndag kl.10-12.00

Slagavgift 30 SEK Ink.moms