33. Flintlåsgevär, Wåhlberg, Stockholm, 1700-tal

Betsad träkolv. Räfflad pipa, stämplad. Signerat bleck. Laddstock i trä. Återkonverterad, renoverad, kompletterad. (Längd 126)

Varunr 325134

18 Oktober 2020 12:00

Klubbslag26 00 SEK27 00 SEK28 00 SEK 19 000 SEK17 00 SEK18 00 SEK

19 000 SEK2020-10-18 11:55
18 500 SEK2020-10-18 11:59
14 500 SEK2020-10-18 11:56
13 500 SEK2020-10-18 07:41
9 000 SEK2020-10-16 22:06
5 000 SEK2020-10-16 08:48
850 SEK2020-10-15 21:23
150 SEK2020-10-15 20:33
100 SEK2020-10-15 20:20
100 SEK Startpris

2020-10-18 Månadsauktion , Söndag 18 oktober Kl.12.00, Borlänge

Fredag kl.14-16.00 Lördag kl.11-14.00 Söndag kl.10-12.00

Slagavgift 30 SEK Ink.moms