42. Altarornament, 1700-tal

Skulpterad trä och förgylld trä. Med dekor av bladverk och växtlighet. Fram- och baksida med oljemålningar, av Sankt Petrus samt tupp. Lagningar, maskstungen, färgsiltage. (Höjd 56, bredd 57, djup 14)

Varunr 325132

18 Oktober 2020 12:00

Klubbslag26 00 SEK27 00 SEK28 00 SEK 9 400 SEK4 00 SEK5 00 SEK6 00 SEK

9 400 SEK2020-10-18 10:20
9 200 SEK2020-10-18 09:55
4 000 SEK2020-10-16 13:58
2 400 SEK2020-10-15 21:45
2 100 SEK2020-10-15 21:50
800 SEK2020-10-15 20:31
100 SEK Startpris

2020-10-18 Månadsauktion , Söndag 18 oktober Kl.12.00, Borlänge

Fredag kl.14-16.00 Lördag kl.11-14.00 Söndag kl.10-12.00

Slagavgift 30 SEK Ink.moms