6. Bordspendyl, Frankrike, empire, 1800-talets första hälft

Förgylld brons och marmor. Lyrformad. Med rik reliefdekor. Krönt av Poseidon. Nyckel och pendel finns. Urtavla med slitage. (Höjd 48)

Varunr 325098

18 Oktober 2020 12:00

Klubbslag28 00 SEK29 00 SEK30 00 SEK31 00 SEK32 00 SEK 13 000 SEK24 00 SEK25 00 SEK26 00 SEK

13 000 SEK2020-10-18 11:33
12 500 SEK2020-10-18 11:44
9 200 SEK2020-10-16 16:45
2 800 SEK2020-10-15 21:04
2 700 SEK2020-10-15 23:20
2 500 SEK2020-10-15 21:16
2 000 SEK2020-10-15 20:38
1 500 SEK2020-10-15 20:32
800 SEK2020-10-15 20:20
100 SEK Startpris

2020-10-18 Månadsauktion , Söndag 18 oktober Kl.12.00, Borlänge

Fredag kl.14-16.00 Lördag kl.11-14.00 Söndag kl.10-12.00

Slagavgift 30 SEK Ink.moms