10. Ljuskrona, sengustaviansk, 1800-talets början

Stomme i mässing. För fyra ljus och ett sparljus. En ljuspunkt. Ljusarmsfästen med lejonmaskaroner. Plym med böjda dekorer, prismor bl.a. med naggar. (Höjd 73)

Varunr 326108

8 November 2020 12:00

Klubbslag7 00 SEK8 00 SEK9 00 SEK 7 600 SEK16 00 SEK17 00 SEK18 00 SEK

7 600 SEK2020-11-08 11:24
7 400 SEK2020-11-08 11:55
6 000 SEK2020-11-08 10:42
4 400 SEK2020-11-07 17:42
4 000 SEK2020-11-05 23:27
3 200 SEK2020-11-07 16:19
2 300 SEK2020-11-07 10:39
1 900 SEK2020-11-05 22:46
250 SEK2020-11-05 21:22
100 SEK2020-11-05 20:44
100 SEK Startpris

2020-11-08 Månadsauktion, Söndag 8 november Kl.12.00, Borlänge

Lördag kl.11-14.00 Söndag kl.10-12,00

Slagavgift 30 SEK Ink.moms