11. Ljusstakar ett par, gustavianska, 17/1800-tal

Tenn. Hans Wicksten, Västerås. Kvadratisk fot, med genombruten dekor och kulfötter. Räfflade stommar och pipor. Lösa ljusmanschetter. Stämplade. Ytslitage, bulor, mindre lagningar, undertill med ristade personnummer. (Höjd 25)

Varunr 327270

8 November 2020 12:00

Klubbslag7 00 SEK8 00 SEK9 00 SEK10 00 SEK11 00 SEK 5 800 SEK25 00 SEK26 00 SEK27 00 SEK28 00 SEK

5 400 SEK2020-11-08 11:55
5 200 SEK2020-11-08 07:38
4 400 SEK2020-11-08 08:58
3 400 SEK2020-11-05 22:44
3 200 SEK2020-11-05 23:17
2 800 SEK2020-11-05 21:56
950 SEK2020-11-05 22:26
850 SEK2020-11-05 21:06
100 SEK2020-11-05 20:43
100 SEK Startpris

2020-11-08 Månadsauktion, Söndag 8 november Kl.12.00, Borlänge

Lördag kl.11-14.00 Söndag kl.10-12,00

Slagavgift 30 SEK Ink.moms