12. Kaffeservis 3 delar, silver, gustaviansk stil, 1901/05/17

Firma Gustaf Möllenborg, Stockholm. Kaffekanna, gräddkanna samt sockerskål. Dekorerade med bl.a. pärlbård. Fötter i form av rosetter. Invändigt förgyllda. Kaffekanna med handtag i svärtad trä. Repor, undertill med ristat personnummer, mindre bulor. (Vikt exklusive handtag 1070g., kaffekannans höjd 21,5)

Varunr 327327

8 November 2020 12:00

Klubbslag17 00 SEK18 00 SEK19 00 SEK20 00 SEK 5 000 SEK19 00 SEK20 00 SEK

5 000 SEK2020-11-06 20:41
4 800 SEK2020-11-05 19:34
4 400 SEK2020-11-06 17:21
3 600 SEK2020-11-05 20:43
500 SEK2020-11-05 19:53
100 SEK Startpris

2020-11-08 Månadsauktion, Söndag 8 november Kl.12.00, Borlänge

Lördag kl.11-14.00 Söndag kl.10-12,00

Slagavgift 30 SEK Ink.moms