14. Bestickuppsättning 137 delar, silver, "Rosenholm", Jacob Ängman för GAB

Matknivar 4st, matgafflar 6st, matskedar 17st, bordsgafflar 12+12, bordsknivar 13+12+12, smörgåsgafflar 6st, smörgåsknivar 13st, moccaskedar 12st samt kaffeskedar 18st. Knivarna med rostfria blad. Bruksslitage, bl.a. med repor. (Matknivarnas längd 22, vikt exklusive knivar 2490g., knivarnas vikt 3010g.)

Varunr 327679

8 November 2020 12:00

Klubbslag21 00 SEK22 00 SEK23 00 SEK24 00 SEK25 00 SEK 21 000 SEK28 00 SEK29 00 SEK

18 500 SEK2020-11-07 19:26
18 000 SEK2020-11-06 22:59
13 000 SEK2020-11-05 19:36
12 000 SEK2020-11-05 20:49
100 SEK Startpris

2020-11-08 Månadsauktion, Söndag 8 november Kl.12.00, Borlänge

Lördag kl.11-14.00 Söndag kl.10-12,00

Slagavgift 30 SEK Ink.moms