16. Sam Uhrdin (1886-1964)

Olja på duk, allmogeinteriör med figurer. Signerad och daterad 45. (72x92)

Varunr 327968

8 November 2020 12:00

Klubbslag24 00 SEK25 00 SEK26 00 SEK27 00 SEK 11 500 SEK18 00 SEK19 00 SEK20 00 SEK21 00 SEK22 00 SEK

5% Droit de suite/Följerätt tillkommer för objektet om det överstiger 2365 SEK

11 500 SEK2020-11-08 11:55
11 000 SEK2020-11-08 11:11
10 000 SEK2020-11-07 21:55
6 200 SEK2020-11-07 12:45
4 000 SEK2020-11-06 17:32
2 600 SEK2020-11-06 10:20
1 800 SEK2020-11-06 06:13
1 600 SEK2020-11-05 21:14
150 SEK2020-11-05 20:17
100 SEK Startpris

2020-11-08 Månadsauktion, Söndag 8 november Kl.12.00, Borlänge

Lördag kl.11-14.00 Söndag kl.10-12,00

Slagavgift 30 SEK Ink.moms