19. Sked, silver, troligen London, England, 16/1700-tal

Råttsvansfäste. Skaft med rikt graverad dekor. Genombrutet, förgyllt blad. Med graverad sköld. Otydliga stämplar. (Längd 19,5, vikt 48g.)

Varunr 326779

8 November 2020 12:00

Klubbslag4 00 SEK5 00 SEK6 00 SEK7 00 SEK8 00 SEK 2 600 SEK5 00 SEK6 00 SEK7 00 SEK8 00 SEK9 00 SEK10 00 SEK

2 600 SEK2020-11-08 11:52
2 500 SEK2020-11-08 11:20
1 600 SEK2020-11-08 11:32
1 300 SEK2020-11-08 10:32
1 000 SEK2020-11-08 10:18
900 SEK2020-11-07 23:56
750 SEK2020-11-07 12:26
700 SEK2020-11-06 19:56
650 SEK2020-11-06 17:14
550 SEK2020-11-06 00:29
200 SEK2020-11-05 21:23
100 SEK Startpris

2020-11-08 Månadsauktion, Söndag 8 november Kl.12.00, Borlänge

Lördag kl.11-14.00 Söndag kl.10-12,00

Slagavgift 30 SEK Ink.moms