2. Spegel, gustaviansk Stockholmsarbete, daterad 1775

Originalförgyllning. Krönt med urna och girlanger. Tvådelat, kvicksilverfolierat glas. Med Stockholms hallstämpel. Dekorsprickor, sliten förgyllning, nedre dekor med avslag. (Höjd 121, bredd 51)

Varunr 326809

8 November 2020 12:00

Klubbslag13 00 SEK14 00 SEK15 00 SEK16 00 SEK 20 500 SEK5 00 SEK6 00 SEK7 00 SEK

20 500 SEK2020-11-07 18:05
20 000 SEK2020-11-08 10:29
16 000 SEK2020-11-08 08:50
12 000 SEK2020-11-07 20:50
11 000 SEK2020-11-07 17:42
9 000 SEK2020-11-06 23:30
8 800 SEK2020-11-07 17:11
8 200 SEK2020-11-06 18:04
6 800 SEK2020-11-06 21:08
5 200 SEK2020-11-06 09:16
5 000 SEK2020-11-05 22:43
4 600 SEK2020-11-05 22:22
2 500 SEK2020-11-05 21:14
1 400 SEK2020-11-05 21:44
1 200 SEK2020-11-05 21:04
1 000 SEK2020-11-05 20:47
100 SEK2020-11-05 20:13
100 SEK Startpris

2020-11-08 Månadsauktion, Söndag 8 november Kl.12.00, Borlänge

Lördag kl.11-14.00 Söndag kl.10-12,00

Slagavgift 30 SEK Ink.moms