37. Speldosa, troligen Tyskland, 1800-talets slut

I form av fågelbur. Bemålad metall och ådringsmålad trä. Med tre fåglar. Myntinkast. Funktionell/funktion osäker. Senare bemålning, skador. (Höjd 55)

Varunr 312861

8 November 2020 12:00

Klubbslag5 00 SEK6 00 SEK7 00 SEK8 00 SEK9 00 SEK 6 000 SEK28 00 SEK29 00 SEK30 00 SEK31 00 SEK32 00 SEK

6 000 SEK2020-11-08 09:50
5 800 SEK2020-11-08 09:31
2 500 SEK2020-11-07 21:56
1 000 SEK2020-11-07 15:00
900 SEK2020-11-07 07:26
800 SEK2020-11-07 04:57
700 SEK2020-11-06 20:25
700 SEK2020-11-06 21:45
600 SEK2020-11-05 23:28
400 SEK2020-11-06 12:37
300 SEK2020-11-06 08:34
200 SEK2020-11-05 23:18
100 SEK2020-11-05 19:44
100 SEK Startpris

2020-11-08 Månadsauktion, Söndag 8 november Kl.12.00, Borlänge

Lördag kl.11-14.00 Söndag kl.10-12,00

Slagavgift 30 SEK Ink.moms