8. Ljuskrona, gustaviansk, 1700-talets slut

Delvis brännförgylld stomme. Behängd med slipade prismor. Tre ljusarmar samt plats för sparljus. Avslut i form av pinjekotte. Senare elektrifierad, pipor med spår av elektrifiering. Senare takkopp. Prismor med naggar. Några prismor senare, några prismor saknas. (Höjd 65)

Varunr 327204

8 November 2020 12:00

Klubbslag4 00 SEK5 00 SEK6 00 SEK 6 200 SEK20 00 SEK21 00 SEK

6 000 SEK2020-11-08 11:30
6 000 SEK2020-11-08 11:49
4 600 SEK2020-11-07 16:16
3 000 SEK2020-11-05 23:26
1 500 SEK2020-11-06 17:06
200 SEK2020-11-06 06:45
100 SEK2020-11-05 20:18
100 SEK Startpris

2020-11-08 Månadsauktion, Söndag 8 november Kl.12.00, Borlänge

Lördag kl.11-14.00 Söndag kl.10-12,00

Slagavgift 30 SEK Ink.moms