Dalmålning, Kers Erik Jönsson, Leksand, daterad 1838

Målning på papper, "Den förlorade sonen som rider ifrån sin Fader". Monogramsignerad. Senare uppklistrad på väv. Lagningar, retuscher, fläckar. (124x101)

Varunr 328711

Auktionen startar om
4 dagar 1 tim
6 December 2020 12:00

Förhandsvisning

2020-12-06 Månadsauktion, Söndag 6 december Kl.12.00, Borlänge

Förhandsvisning
Lägg till i kalender

Slagavgift 30 SEK Ink.moms

Andra populära objekt