Axel Petersson Döderhultarn (1868-1925)

Träskuren figurgrupp i två delar, "Lantlig idyll - kobröllop". Delvis bemålade. Signerade. Enstaka mindre avslag, ett ben med lagning. (Höjd 29, längd 43)

Varunr 328595

Auktionen startar om
4 dagar 1 tim
6 December 2020 12:00

Förhandsvisning

2020-12-06 Månadsauktion, Söndag 6 december Kl.12.00, Borlänge

Förhandsvisning
Lägg till i kalender

Slagavgift 30 SEK Ink.moms

Andra populära objekt