Bestickuppsättning 90 delar, sterlingsilver, "Engelsk snäcka", London, England

Matgafflar 12st, matskedar 12st, matknivar 12st, bordsskedar 12st, bordsgafflar 11+1, teskedar 12st, bordsknivar 11st, smörgåsknivar 6st samt såsslev. Bl.a. med stämplat emblem. Bruksslitage, repor. Knivarna med rostfria blad. (Matknivarnas längd 25,5, vikt exklusive knivar 4490g., knivarnas vikt 2230g.)

Varunr 329082

Auktionen startar om
4 dagar 0 tim
6 December 2020 12:00

Förhandsvisning

2020-12-06 Månadsauktion, Söndag 6 december Kl.12.00, Borlänge

Förhandsvisning
Lägg till i kalender

Slagavgift 30 SEK Ink.moms

Andra populära objekt