Ljusstakar ett par, troligen Holland, 1700-tal

Mässing. Svarvade pipor och droppbrickor. Ljushållare i smide. Ytslitage, droppbrickor något buliga. (Höjd exklusive pigg 27)

Varunr 328274

Auktionen startar om
4 dagar 0 tim
6 December 2020 12:00

Förhandsvisning

2020-12-06 Månadsauktion, Söndag 6 december Kl.12.00, Borlänge

Förhandsvisning
Lägg till i kalender

Slagavgift 30 SEK Ink.moms

Andra populära objekt