Kandelabrar ett par, nyrokoko, 1800-talets slut

Delvis förgylld mässing. Stomme av alabaster. För fem ljus vardera. Stommar med smärre stötmärken. (Höjd 42,5)

Varunr 328174

Auktionen startar om
4 dagar 0 tim
6 December 2020 12:00

Förhandsvisning

2020-12-06 Månadsauktion, Söndag 6 december Kl.12.00, Borlänge

Förhandsvisning
Lägg till i kalender

Slagavgift 30 SEK Ink.moms

Andra populära objekt