Spegellampett, rokoko, 1700-tal

Skulpterat, konturerat krön. Bronserad och förgylld. Ljusarm av plåt. Kvicksilverfollierat, tvådelat glas. Dekorsprickor, förgyllningsslitage, antikt men ej ursprungligt bakstycke, baktill något maskstungen. (Höjd 67, bredd 28)

Varunr 328190

Auktionen startar om
4 dagar 1 tim
6 December 2020 12:00

Förhandsvisning

2020-12-06 Månadsauktion, Söndag 6 december Kl.12.00, Borlänge

Förhandsvisning
Lägg till i kalender

Slagavgift 30 SEK Ink.moms

Andra populära objekt