13. Ljuskrona, Empir, 1800-talets första hälft

För åtta ljus samt sparljus. Stomme i mässing med förgyllda dekorer. Behängd med prismor. Senare elektrifierad. (H.95)

Varunr 139033

27 Oktober 2013

Klubbslag12 00 SEK13 00 SEK14 00 SEK15 00 SEK16 00 SEK17 00 SEK 17 000 SEK15 00 SEK16 00 SEK17 00 SEK18 00 SEK

Utrop 20000-25000 SEK

14 100 SEK2013-10-19 16:56
14 000 SEK2013-10-26 09:20
2 200 SEK2013-10-19 20:05
2 000 SEK2013-10-19 19:36
100 SEK Startpris

2013-10-27 Kvalitetsauktion, Söndag den 27 oktober Kl.12.00, Borlänge

Torsdag 15-18.00 Fredag 15-18.00 Lördag 11-15.00 Söndag 10-12.00

Köpprovision 15% Ink.moms
Slagavgift 20 SEK Ink.moms