161. Vindflöjel, daterad 1806

Järnsmide med topp i form av spira och dekorer i form av blad. Märkt PP 1806. Rostangrepp, äldre skador, några dekordelar saknas. (Längd utan träskaft 86cm)

Varunr 137418

27 Oktober 2013

Klubbslag3 00 SEK4 00 SEK 2 200 SEK19 00 SEK20 00 SEK

Utrop 2500 SEK

1 800 SEK2013-10-19 17:00
1 700 SEK2013-10-27 11:26
1 100 SEK2013-10-27 00:53
300 SEK2013-10-19 18:54
100 SEK Startpris

2013-10-27 Kvalitetsauktion, Söndag den 27 oktober Kl.12.00, Borlänge

Torsdag 15-18.00 Fredag 15-18.00 Lördag 11-15.00 Söndag 10-12.00

Köpprovision 15% Ink.moms
Slagavgift 20 SEK Ink.moms